Friday, February 3, 2012

All good!

Siedząc dzis ze znajomym w kawiarni siłą rzeczy tematycznie zeszliśmy na sytuację w Polsce polityczno - społeczno-ogólną. Po chwili głębszych rozmyślań i kilku łyków herbaty dotarło do nas, że otoczeni jesteśmy praktycznie wyłącznie negatywnymi informacjami (nie będe tu wchodzić w moją filozofię życiową, zgodnie z którą nie ma negatywnych rzeczy:)). Pomyślałam, że nie ma na co czekać, każdy dzień pod ostrzałem wiadomości w stylu:
"Wpadka Nowickiej po śmierci Szymborskiej"
" Uwaga! Śmiertelne zagrożenie w tysiącach polskich domów"
" Dlaczego nadal nie znalazłaś sobie faceta?"
" Stany Zjednoczone zagrożone? Iran konstruuje rakiety"
" Makabryczne znalezisko. Ukryli zwłoki w lodówce"
jest nie do wytrzymania!

Więc zaczynamy:) Tylko dobre wiadomości, same pozytywy, radosne informacje, ogólne szczęście! Gównie z Polski, ale nie będziemy się przecież ograniczać:)

Pierwszy news:
http://wiadomosci.wp.pl/title,Jeszcze-bardziej-bajkowa-Lodz,wid,14208254,wiadomosc.html






"Najpóźniej do końca 2013 roku w Łodzi stana trzy nowe bajkowe pomniki. Powstana dzieki unijnemu dofinansowaniu. Na promocję marki Łodzi filmowej poprzez szklak turystyczny "Łódx bajkowa" Łódź pozyskała ponad 500 tys. zł. Nowe postaci dołączą do stojących juz na turystycznym szlaku "Łódź bajkowa" Misia Uszatka, Pingwina Pik-Poka, kotór - Filemona i Bonifacego oraz Piotrusia i jego pieska z filmu "Zaczarowany ołówek".(...)
Gdzie można oglądać istniejące już pomniki?
Miś Uszatek - ul. Piotrkowska 87,
Pingwin Pik-Pok - al. Unii Lubelskiej 4, przy aquaparku Fala
Kotey Filemon i Bonifacy - plac Zwycięstwa,
Bohater bajki "Zaczarowany ołówek" - ul. Traugutta 18



Parę słów o bohaterach:)


Miś Uszatek - "Główną postacią serialu jest tytułowy Miś Uszatek. Postać ta znana była wcześniej z książek dla dzieci, powstała 6 marca 1957 roku jako dzieło pisarza Czesława Janczarskiego oraz ilustratora Zbigniewa RychlickiegoPoczątkowo Miś Uszatek gościł głównie w pisemku dla dzieci Miś, którego był patronem, później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki. W 1962 powstał pierwszy indywidualny film, wg scenariusza napisanego przez Czesława Janczarskiego pod tytułem Miś Uszatek. Prawdziwa eksplozja popularności misia nastąpiła jednak dopiero w 1975 roku, kiedy to Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for w Łodzi, na zlecenie Telewizji Polskiej rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem, któremu głosu użyczył Mieczysław Czechowicz. Czesław Janczarski w tym czasie już nie żył i dlatego tematy do scenariuszy, czerpiąc pomysły z opowiadań Janczarskiego, wymyślał najczęściej Janusz Galewicz, występujący też pod pseudonimem Łukasz Czerwiec". Więcej możecie przeczytać standardowo tu oraz na stronie poświęconej wyłacznie tej postaci.







Pingwin Pik - Pok - Nie znalazłam zbyt wiele informacji, odrobina informacji tu


Koty Filemon i Bonifacy - jedna z moich ulubionych bajek. Uroku dodawały podkładane kotom głosy. Spanie na piecu w kuchni dzięki tej bajce stało się moim marzeniem;) do poczytania tu.

 
:)
Stef

No comments:

Post a Comment